+420 603 528 590 reditel@zusslatinany.cz

Výtvarný obor

 

Na ZUŠ Slatiňany se začal výtvarný obor vyučovat v roce 1993, v roce 1999 se rozšířil na pobočku v Nasavrkách. V současné době navštěvuje výtvarný obor 75 dětí, z toho 20 v Nasavrkách.

Od roku 2007 se výtvarný obor vyučuje v prostorné učebně v Domě služeb. Obě učebny, ve Slatiňanech i Nasavrkách, postupně vybavujeme tak, aby žáci měli možnost vyzkoušet a osvojit si co nejvíce výtvarných technik.

Při studiu výtvarného oboru žáci poznávají okolní svět „výtvarnýma očima“, uplatňují svou fantazii a kreativitu a postupně se seznamují s výtvarným uměním a výtvarnou kulturou. Učí se vyjádřit své pocity a myšlenky výtvarnou formou podle svého individuálního naturelu.

Žáci vystavují své práce na oborových výstavách, účastní se i výstav pořádaných okolními obcemi, každý třetí rok vystavujeme své práce na Celostátní přehlídce výtvarných oborů ve Šternberku. Naše práce můžete vidět i ve Společenském domě ve Slatiňanech.

Výtvarný obor se vyučuje v přípravném studiu, I. a II. stupni základního studia.

Ostatní studijní obory

Hudební obor

Prostřednictvím vzdělávání v hudebním oboru je rozvíjeno estetické a citové vnímání, sluchově pohybové a percepční schopnosti, hudebně intelektové, analytické a syntetické schopnosti, rytmické, tonální a harmonické cítění.

Taneční obor

Tanečníkovým nástrojem k vyjádření pocitů, nálad a myšlenek je jeho vlastní tělo. Pohyb je dětem vlastní a hlavně zdravý. Cílem tanečního oboru ZUŠ je dosáhnout toho, aby tento pohyb byl kultivovaný, vytvářený z vnitřních pocitů, z radosti, z určitého hudebního zážitku.

Adresa

Základní umělecká škola Slatiňany
Raisova 173
538 21 Slatiňany
IČO: 64782042

 

Tel.: 603 528 590
e-mail:  reditel@zusslatinany.cz

Novinky

Ředitelské volno

Ředitelské volno

V pátek 29. září 2023 je na základní umělecké škole ve Slatiňanech i na pobočce v Nasavrkách...

číst více
Web vytvořil noConcept